SZENT GELLÉRT JÁTÉKOK 2018.

2018. április 26-27-én immár tizenkettedszer került megrendezésre a Szent Gellért Játékok elnevezésű kétnapos általános iskolai sportrendezvény, mely tizenegy versenyszámban nyújtott versenyzési lehetőséget a körzet öt általános iskolája számára.

Az első versenynapon a felső tagozatos labdarúgók mérték össze tudásukat, mely versenyen az alábbi eredmények születtek:

 

Felsős fiú labdarúgás:

1. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

2. Arany János Ált Isk.

3. Jászszentlászló

4. Szank

5. Tázlár

 

Gólkirály: Ürmös Erik (Szank) 4 gól

Legjobb kapus: Juhász György (Szt. Gellért)

Legjobb mezőnyjátékos: Lukács Bálint (Arany)

 

Pénteken három korcsoportban az atlétikai versenyszámok (fiú-leány 400m egyéni és 4×400 m váltófutások), majd a további hét labdajáték-versenyszám kerültek lebonyolításra.

 

Az atlétikai számok a következő eredményekkel zárultak:

 

1-4. osztály leány egyéni 400 m síkfutás:

1. Kiss Anna (Jászszentlászló)

2. Sólya Gréta (Arany János Ált. Isk.)

3. Béres Laura (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)

 

1-4. osztály fiú egyéni 400 m síkfutás:

1. Patyi Donát (Arany János Ált. Isk.)

2. Lippai Tamás (Jászszentlászló)

3. Krisztin Milán (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)

 

1-4. osztály leány 4×400 m váltófutás:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Jászszentlászló

3. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

 

1-4. osztály fiú 4×400 m váltófutás:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

3. Jászszentlászló

1-4. osztály atlétika összetett:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Jászszentlászló

3. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

4. Tázlár

 

5-6. osztály leány egyéni 400 m síkfutás:

1. Hájos Nadin (Arany János Ált. Isk.)

2. Varga Brigitta (Jászszentlászló)

3. Fülöp Viktória (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)

 

5-6. osztály fiú egyéni 400 m síkfutás:

1. Varga Dániel (Arany János Ált. Isk.)

2. Endre Áron (Jászszentlászló)

3. Kollár Péter (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)

 

5-6. osztály leány 4×400 m váltófutás:

1. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

2. Arany János Ált. Isk.

3. Jászszentlászló

 

5-6. osztály fiú 4×400 m váltófutás:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

3. Szank

 

5-6. osztály atlétika összetett:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

3. Jászszentlászló

4. Szank

5. Tázlár

 

7-8. osztály leány egyéni 400 m síkfutás:

1. Balog Flóra (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)

2. Pigniczki Dominika (Arany János Ált. Isk.)

3. Kovács Emma (Jászszentlászló)

 

7-8. osztály fiú egyéni 400 m síkfutás:

1. Juhász György (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)

2. Ürmös Erik (Szank)

3. Holik Kristóf (Arany János Ált. Isk.)

 

7-8. osztály leány 4×400 m váltófutás:

1. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

2. Arany János Ált Isk.

3. Jászszentlászló

 

7-8. osztály fiú 4×400 m váltófutás:

1. Jászszentlászló

2. Arany János Ált Isk.

3. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

 

7-8. osztály atlétika összetett:

1. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

2. Arany János Ált. Isk.

3. Jászszentlászló

4. Szank

5. Tázlár

 

Ezután került sor az alsó tagozatos labdarúgó mérkőzésekre, melyeken a következő végeredmény született:

 

1. Jászszentlászló

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

3. Arany János Ált. Isk.

Gólkirály: Bolla Bence (Jászszentlászló) 2 gól.

 

Ezalatt a Városi György Sportcsarnokban az alsós leány, valamint a felsős leány és fiú kézilabda-mérkőzésekre került sor, melyek eredményei:

 

Alsós leány kézilabda:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

Gólkirály: Sólya Gréta (Arany) 4 gól.

 

Alsós fiú kézilabda:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

Gólkirály: Szőke Bendegúz (Arany) 5 gól.

 

5-6.o. leány kézilabda:

1. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

2. Arany János Ált. Isk.

Gólkirály: Szőke Szandra (Arany) 6 gól.

 

5-6.o. fiú kézilabda:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

Gólkirály: Molnár Tamás (Szt. Gellért) 5 gól

 

7-8.o. leány kézilabda:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

Gólkirály: Nyári Anna (Arany) 5 gól

Legjobb kapus: Kuklis Anett (Szt. Gellért)

Legjobb mezőnyjátékos: Ágoston Vivien (Szt. Gellért)

 

7-8.o. fiú kézilabda:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

Gólkirály: Holik Kristóf (Arany) 4 gól

Legjobb kapus: Lány Bence (Arany)

Legjobb mezőnyjátékos: Szűcs Tibor (Arany)

 

A tizenegy versenyszám alapján kialakult az összesített végeredmény:

1.     Arany János Általános Iskola

2.     Szent Gellért Katolikus Általános Iskola

3.     Szent László Általános Iskola Jászszentlászló

4.     Gy. Szabó Béla Református Általános Iskola Szank

5.     II. János Pál Katolikus Általános Iskola Tázlár

 

2005-ben különdíjat alapított iskolánk, mellyel a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola legjobban teljesítő sportolóját jutalmazzuk. E díjat volt kiváló sportoló diákunk, Losonczi Tibor emlékére alapította intézményünk, melyet idén Juhász György 8.a. osztályos sportolónk vehetett át, aki tehetségével, példamutatásával, eredményeivel méltán érdemelte ki e megtisztelő címet.

Gratulálunk a győztes Arany János Általános Iskola valamennyi ifjú sportolójának és felkészítőinek, valamint minden kedves résztvevőnek sok sikert kívánunk a továbbiakban!

Köszönjük  a Furafol Hungary Kft-nek és munkatársainak, hogy a sporttelepet rendelkezésünkre bocsátotta és a verseny megrendezésében segítséget nyújtott!

Köszönetet mondunk intézményünk minden dolgozójának a verseny sikeres lebonyolítása érdekében végzett munkájáért.

 

Szent Gellért Katolikus Általános Iskola közössége