Sportsiker az Arany-kupán!

A 2019. február 28-március 1. között megrendezett Arany-kupán újabb sportsikert értek el iskolánk tanulói. Ezúttal alsó tagozatos (II. korcsoport) fiú labdarúgásban diadalmaskodtak, mert a döntő mérkőzésen hátrányból fordítva legyőzték a rendező iskola csapatát, ezzel megnyerték a kupát. Örömünket fokozták azzal, hogy a legjobb kapus különdíját is iskolánk diákja kapta, Budai Bence 4. b osztályos tanuló személyében!

Gratulálunk a csapatnak és további sportsikereket kívánunk!

Országos és körzeti pingpong-sikerek!

2019. február 16-án, szombaton Kiskunhalason került megrendezésre a 42. Ifj. Várhegyi József asztalitenisz emlékverseny, amelyen iskolánk ifjú pingpongosai elsöprő sikereket értek el. A III. korcsoportos fiúk versenyében induló mindhárom diákunk a dobogón végzett, míg az I-II. korcsoportos leányok között induló két diákunk szintén nem talált legyőzőre.

Az eredmények:

III. kcs. fiúk:

1. Csuka Tibor 6.a.
2. Szabó István 6.a.
3. Patyi Szabolcs 6.a.

I-II. kcs. leányok:

1. Pellikán Lia 2.b.
2. Sipos Rubin 1.b.

Február 17-én, vasárnap pedig Karcagon rendezték meg az asztalitenisz diákolimpia országos döntőjét, ahol a decemberi alsó tagozatos leány megyei döntő megnyerése után Pellikán Lia 2.b. osztályos tanulónk képviselte iskolánkat, városunkat és megyénket.

A huszonegy versenyzőt, köztük nagyrészt Liánál két évvel idősebb sportolókat is felvonultató mezőnyben kisdiákunk az igen előkelő 6. helyezést érte el, amely eredmény igen reménykeltő Lia további asztalitenisz pályafutása szempontjából.

Köszönetet mondunk Tanács Imrének és a Kiskunmajsai Asztalitenisz Clubnak tanulóink felkészítéséért és versenyeztetéséért!
Gratulálunk ifjú pingpongozóinknak és további sportsikereket kívánunk!

Pellikán Lia az asztalitenisz diákolimpia országos döntőjében!

Pellikán Lia 2.b. és Csuka Tibor 6.a. osztályos tanulóink képviselték iskolánkat december 4-én Soltvadkerten,  az asztalitenisz diákolimpia megyei döntőjében.

Lia óriási sikert elérve az alsó tagozatos leányok kategóriájában megyei 1. helyezést ért el, ezzel a diákolimpia országos döntőjébe jutott, mely februárban Karcagon kerül majd megrendezésre.

Tibor a megyei döntőben a felső tagozatos fiúk kategóriájában az előkelő 5. helyen végzett.

Gratulálunk ifjú pingpongozóinknak, Liának pedig sok sikert kívánunk az országos döntőben!

Tázlár Kupa 2018

2018. május 18-án került megrendezésre a Tázlár Kupa, ahol öt általános iskola csapatai három sportágban mérték össze tudásukat. Iskolánk sportolói a következő eredményeket érték el:

Fiú labdarúgás:           1. helyezés

Gólkirály:                       Rádóczi Dániel 7.a. osztályos tanuló 4 góllal

Leány kézilabda:        3. helyezés

Sakk csapatverseny:   3. helyezés

Tázlár Kupa összetett pontverseny: 2. helyezés

Labdarúgó csapatunk ebben a tanévben az iskolák közötti kupákon így kétszer 1. és egyszer 2. helyezést ért el!

Gratulálunk az eredményekhez és további sportsikereket kívánunk!

SZENT GELLÉRT JÁTÉKOK 2018.

2018. április 26-27-én immár tizenkettedszer került megrendezésre a Szent Gellért Játékok elnevezésű kétnapos általános iskolai sportrendezvény, mely tizenegy versenyszámban nyújtott versenyzési lehetőséget a körzet öt általános iskolája számára.

Az első versenynapon a felső tagozatos labdarúgók mérték össze tudásukat, mely versenyen az alábbi eredmények születtek:

 

Felsős fiú labdarúgás:

1. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

2. Arany János Ált Isk.

3. Jászszentlászló

4. Szank

5. Tázlár

 

Gólkirály: Ürmös Erik (Szank) 4 gól

Legjobb kapus: Juhász György (Szt. Gellért)

Legjobb mezőnyjátékos: Lukács Bálint (Arany)

 

Pénteken három korcsoportban az atlétikai versenyszámok (fiú-leány 400m egyéni és 4×400 m váltófutások), majd a további hét labdajáték-versenyszám kerültek lebonyolításra.

 

Az atlétikai számok a következő eredményekkel zárultak:

 

1-4. osztály leány egyéni 400 m síkfutás:

1. Kiss Anna (Jászszentlászló)

2. Sólya Gréta (Arany János Ált. Isk.)

3. Béres Laura (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)

 

1-4. osztály fiú egyéni 400 m síkfutás:

1. Patyi Donát (Arany János Ált. Isk.)

2. Lippai Tamás (Jászszentlászló)

3. Krisztin Milán (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)

 

1-4. osztály leány 4×400 m váltófutás:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Jászszentlászló

3. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

 

1-4. osztály fiú 4×400 m váltófutás:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

3. Jászszentlászló

1-4. osztály atlétika összetett:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Jászszentlászló

3. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

4. Tázlár

 

5-6. osztály leány egyéni 400 m síkfutás:

1. Hájos Nadin (Arany János Ált. Isk.)

2. Varga Brigitta (Jászszentlászló)

3. Fülöp Viktória (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)

 

5-6. osztály fiú egyéni 400 m síkfutás:

1. Varga Dániel (Arany János Ált. Isk.)

2. Endre Áron (Jászszentlászló)

3. Kollár Péter (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)

 

5-6. osztály leány 4×400 m váltófutás:

1. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

2. Arany János Ált. Isk.

3. Jászszentlászló

 

5-6. osztály fiú 4×400 m váltófutás:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

3. Szank

 

5-6. osztály atlétika összetett:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

3. Jászszentlászló

4. Szank

5. Tázlár

 

7-8. osztály leány egyéni 400 m síkfutás:

1. Balog Flóra (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)

2. Pigniczki Dominika (Arany János Ált. Isk.)

3. Kovács Emma (Jászszentlászló)

 

7-8. osztály fiú egyéni 400 m síkfutás:

1. Juhász György (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)

2. Ürmös Erik (Szank)

3. Holik Kristóf (Arany János Ált. Isk.)

 

7-8. osztály leány 4×400 m váltófutás:

1. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

2. Arany János Ált Isk.

3. Jászszentlászló

 

7-8. osztály fiú 4×400 m váltófutás:

1. Jászszentlászló

2. Arany János Ált Isk.

3. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

 

7-8. osztály atlétika összetett:

1. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

2. Arany János Ált. Isk.

3. Jászszentlászló

4. Szank

5. Tázlár

 

Ezután került sor az alsó tagozatos labdarúgó mérkőzésekre, melyeken a következő végeredmény született:

 

1. Jászszentlászló

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

3. Arany János Ált. Isk.

Gólkirály: Bolla Bence (Jászszentlászló) 2 gól.

 

Ezalatt a Városi György Sportcsarnokban az alsós leány, valamint a felsős leány és fiú kézilabda-mérkőzésekre került sor, melyek eredményei:

 

Alsós leány kézilabda:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

Gólkirály: Sólya Gréta (Arany) 4 gól.

 

Alsós fiú kézilabda:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

Gólkirály: Szőke Bendegúz (Arany) 5 gól.

 

5-6.o. leány kézilabda:

1. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

2. Arany János Ált. Isk.

Gólkirály: Szőke Szandra (Arany) 6 gól.

 

5-6.o. fiú kézilabda:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

Gólkirály: Molnár Tamás (Szt. Gellért) 5 gól

 

7-8.o. leány kézilabda:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

Gólkirály: Nyári Anna (Arany) 5 gól

Legjobb kapus: Kuklis Anett (Szt. Gellért)

Legjobb mezőnyjátékos: Ágoston Vivien (Szt. Gellért)

 

7-8.o. fiú kézilabda:

1. Arany János Ált. Isk.

2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.

Gólkirály: Holik Kristóf (Arany) 4 gól

Legjobb kapus: Lány Bence (Arany)

Legjobb mezőnyjátékos: Szűcs Tibor (Arany)

 

A tizenegy versenyszám alapján kialakult az összesített végeredmény:

1.     Arany János Általános Iskola

2.     Szent Gellért Katolikus Általános Iskola

3.     Szent László Általános Iskola Jászszentlászló

4.     Gy. Szabó Béla Református Általános Iskola Szank

5.     II. János Pál Katolikus Általános Iskola Tázlár

 

2005-ben különdíjat alapított iskolánk, mellyel a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola legjobban teljesítő sportolóját jutalmazzuk. E díjat volt kiváló sportoló diákunk, Losonczi Tibor emlékére alapította intézményünk, melyet idén Juhász György 8.a. osztályos sportolónk vehetett át, aki tehetségével, példamutatásával, eredményeivel méltán érdemelte ki e megtisztelő címet.

Gratulálunk a győztes Arany János Általános Iskola valamennyi ifjú sportolójának és felkészítőinek, valamint minden kedves résztvevőnek sok sikert kívánunk a továbbiakban!

Köszönjük  a Furafol Hungary Kft-nek és munkatársainak, hogy a sporttelepet rendelkezésünkre bocsátotta és a verseny megrendezésében segítséget nyújtott!

Köszönetet mondunk intézményünk minden dolgozójának a verseny sikeres lebonyolítása érdekében végzett munkájáért.

 

Szent Gellért Katolikus Általános Iskola közössége

 

Szent Gellért Játékok 2018.

A verseny időpontja:        2018. április 26-27. (csütörtök-péntek)

A verseny helyszíne:         A kiskunmajsai Városi Sporttelep

A részletes program:

 

Április 26. csütörtök:

13.00:                    Felső tagozatos fiú kispályás labdarúgó-mérkőzések a szabadtéri füvespályákon.

Kb. 16.00:            Eredményhirdetés.

 

Április 27. péntek:

 

8.00:                      Ünnepélyes megnyitó.

8.30-11.00:          Atlétikai versenyek, majd atlétikai eredményhirdetés.

–  1-4. osztályos leány egyéni 400 m síkfutás

–  1-4. osztályos fiú      egyéni 400 m síkfutás

–  5-6. osztályos leány egyéni 400 m síkfutás

–  5-6. osztályos fiú      egyéni 400 m síkfutás

–  7-8. osztályos leány egyéni 400 m síkfutás

–  7-8. osztályos fiú      egyéni 400 m síkfutás

–  1-4. osztályos leány 4×400 m váltófutás

–  1-4. osztályos fiú     4×400 m váltófutás

–  5-6. osztályos leány 4×400 m váltófutás

–  5-6. osztályos fiú     4×400 m váltófutás

–  7-8. osztályos leány 4×400 m váltófutás

–  7-8. osztályos fiú     4×400 m váltófutás

 

11.00:               Alsó és felső tagozatos leány és fiú kézilabda-mérkőzések a Városi György Sportcsarnokban.

 

Alsó tagozatos fiú kispályás labdarúgó-mérkőzések a szabadtéri füvespályákon.

 

Kb. 14.30:            A második napi és összesített eredményhirdetés, majd záróünnepély.

 

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

ARANY KUPA 2018.

2018. március 1-2-án rendezte meg a kiskunmajsai Arany János Általános Iskola a hagyományosan évente sorra kerülő Arany Kupát, ahol nyolc általános iskola csapatai három korcsoportban mérték össze tudásukat. Iskolánk sportolói a következő eredményeket érték el:

3-4. o. (II. korcsoport) fiú labdarúgás: 3. helyezés
7-8. o. (IV. kcs.) fiú labdarúgás:

Legjobb kapus: Juhász György 8.a. oszt.

Gólkirály: Rádóczi Dániel 7.a. oszt.

2. helyezés
2-4. o. (I-II. kcs.) játékos sportverseny: 3. helyezés
5-6. o. (III.kcs.) leány kézilabda: 2. helyezés
5-6. o. (III.kcs.) fiú kézilabda:

Legjobb kapus: Baranyi Ádám 6.a. oszt.

2. helyezés
7-8. o. (IV.kcs.) leány kézilabda: 3. helyezés
7-8. o. (IV.kcs.) fiú kézilabda:

Legjobb kapus: Dobó Máté 8.a. oszt.

2. helyezés

Arany Kupa összesített pontverseny: 2. helyezés

Kiemelendő a IV. korcsoportos fiú kézilabdázóink és labdarúgóink  teljesítménye. Kézilabdázóink a házigazda Arany János iskola és a kiskunhalasi Szilády gimnázium legyőzésével érték el 2. helyezésüket, focistáink pedig az igen erős, 8 csapatos mezőnyből döntőbe jutva, szintén többek között a Szilády gimnázium legyőzésével, csak büntetőrúgásokkal maradtak el az első helyezéstől.

Gratulálunk az eredményekhez és további sportsikereket kívánunk!

Gy. Szabó Béla Kupa 2017

2017. október 16-án, a szanki Gy. Szabó Béla Református Általános Iskola által megrendezett sportversenyen hat versenyszámban 6 általános iskola sportolói vettek részt.

A versenyen iskolánk sportolói az alábbi szép eredményeket érték el:

Alsó tagozatos játékos sorversenyek (Kenguru): 1. helyezés

(Csapatunk a hét Kenguru-versenyszám során hatszor 1. és egyszer 2. helyezést ért el,

így kimagasló fölénnyel nyerte az alsótagozatos sorversenyt!)

Fiú labdarúgás:                              2. helyezés
Legjobb kapus: Kollár Péter 6.a osztályos tanuló

Leány távolugrás 5-8.o.:               2. helyezés
Legjobb egyéni versenyző: Balog Flóra 7.a. osztályos tanuló (397 cm)

Váltófutás 5-8.o.:                            3. helyezés

Teke csapatverseny:                       3. helyezés

Lábtenisz 7-8.o.:                              3. helyezés

Gy. Szabó Béla Kupa összesített pontverseny: 2. helyezés

Gratulálunk az eredményekhez és további sportsikereket kívánunk!

Szent László Kupa 2017

2017. április 28-án Jászszentlászlón rendezték meg a hagyományosan évente sorra kerülő Szent László Kupát, ahol iskolánk III. korcsoportos (5-6.osztályos) labdarúgó-csapata nagyszerű teljesítménnyel 1. helyezést ért el.

A kupagyőzelem mellé nagy örömünkre kimagasló egyéni teljesítmények is párosultak:

Legjobb kapus különdíj: Kollár Péter 5.a osztályos tanuló

Legjobb mezőnyjátékos különdíj: Baranyi Ádám 5.a osztályos tanuló

Gratulálunk a szép eredményekhez és további sportsikereket kívánunk!

                                                                                              Patyi László testnevelő tanár

ARANY KUPA 2017.

2017. március 2-3-án rendezte meg a kiskunmajsai Arany János Általános Iskola a hagyományosan évente sorra kerülő Arany Kupát, ahol nyolc általános iskola csapatai három korcsoportban mérték össze tudásukat. Iskolánk sportolói a következő eredményeket érték el:
Alsótagozatos játokos sorverseny: 3. helyezés
Leány kézilabda 3. korcsoport:    1. helyezés
Legjobb kapus: Kuklis Anett (Szent Gellért Ált. Isk. 6.a oszt.)
Gólkirály: Ágoston Vivien (Szent Gellért Ált. Isk. 6.b oszt.)
Arany Kupa összesített pontverseny: 3. helyezés
Gratulálunk az eredményekhez és további sportsikereket kívánunk!
Sipos Zsolt – testnevelő tanár